Järjekordselt aeti kursa bussi ja seekord läks reis Tallinnasse , läbi Jägala ja üle Türisalu panga Loodusmuuseumi poole .Ilm oli külm ja tuuline ,aga meeleolu tuline .
Türisalu pangal ,veel lahtist merd kaemas.Käega sihib kursusejuhendaja Päivi
Lae all kõigub suur tuura kala Maria,mis on püütud Eesti vetest .Tegemist on mulaažiga ,sest ehtsat kala ei õnnestu kahjuks topiseks teha.
Tiit Hunt oli valmis saanud suure ja uhke tööga ning demonstreeris oma fotonäitust kaladest kummis rinnaga. Tõeliselt laheda kalamehe jutuga mees .Huvitav on see, et ta ise mõtles välja ,kuidas kaladest häid fotosid teha. Kaameraga mööda lompi neid tagaajades pole võimalik pilti saada(gi) ja siis ta otsustas need elukad akvaariumisse ehk kunstkeskkonda panna ja pilt ära teha. Tuli välja, et asi töötas - mulje on ju täitsa päris! Ja siis lasi pildid fotostuudiol pleksiklaasile panna ,kusjuure niimoodi jätavad fotod kohati 3D mulje. Mitte kõikide kaladega ei läinud lihtsalt ,räägib Hunt. Osad vennikesed kukkusid akvaariumis kohe surnut teesklema ning ujusid tükkaega kõhud ülespidi.
"See on MAKRELL mitte skumbria" viitab Tiit Hunt järgmisele suurele kalale. Sest "skumbriat " pole olemas ning see sõna on tulnud kuskilt Venemaa avarustest. Tihtipeale kasutatakse veel peenemat taktikat ,kus letil olev kuumsuitsu kala on skumbria aga konservikarpi tükeldatud skumbriast saab makrell. Saite aru jah ... Muideks, ka see makrell on akvaariumis pildistatud ,aga too on ostetud keskturult kalaletist ning oli juba tükkaega täitsa surnd. Kuna ta aga oli veel nii hea näoga , otsustas Hunt pildi ära teha. Kala silmad pidid olema need esimesed ,mis reedavad kas kala on elus või surnud ,aga selline hall silm makrellil olla õige värk.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar